Шмигаль все! Просто на засіданні, вже готують заміну. Прийнято доленосне рішення: дочекалися

384

 

Я так розумію, що ОП та особисто президент Володимир Зеленський вирішили тримати Уряд Шмигаля на гачку без імунітету, – пише екс-нардеп Ігор Мосійчук.

Він дав шокуючий інсайд, який говорить про те, що Шмигаля вже готують до звільнення.

“Це повністю підтверджує мою інформацію, що під осінь Шмигалят відправлять у відставку а на місце нового прем’єра ОП розглядає Ігоря Уманського, – пише він.

Відзначимо, що сьогодні Шмигалю дали так званого “публічного ляпаса”. Верховна Рада відправила на доопрацювання Програму діяльності Кабінету міністрів України, якк мала надати йому імунітет на один рік.

Відповідно до тексту програми, до пріоритетних регіональних напрямків діяльності Кабміну належать: формування ефективного місцевого самоврядування та органів державної влади на новій територіальній основі, оптимізація системи територіальної організації влади на місцях, удосконалення адміністративно-територіального устрою.

Водночас голова депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” Давид Арахамія заявляв, що ця програма не буде ухвалена в тому вигляді, в якому її подав уряд, та має бути доопрацьована, зокрема в частині національної безпеки та оборони.

Ситуація з наданням річного імунітету уряду Шмигаль затягується неспроста, вважають експерти. У цьому зацікавлені різні політичні гравці. Так, економіст Кущ бачить інтерес Офісу президента Володимира Зеленського.

“В оточенні президента не впевнені, що від уряду Шмигаль вдасться по-джентельменськи позбутися, як вийшло з його попередником Гончаруком (екс-прем’єр-міністр Олексій Гончарук, маючи імунітет, погодився подати у відставку за власним бажанням).

Тому в ОП не хочуть, щоб у Шмигаля була страховка від відставки, при тому що програма уряду Гончарука теж носила формальний характер, але Рада її спокійно схвалила.

Але той після розмови з президентом написав заяву про відставку, але чи так вчинить Шмигаль, я не впевнений. На відміну від Гончарука, за ним стоять великі фінансово-промислові групи, які скажуть, мовляв, ви нікуди не підете, поки не виконаєте поставлені перед вами завдання. Наприклад, не буде завершено колосальний переділ в енергетиці, який тільки починається. ОП хоче, щоб у нього були розв’язані руки зі Шмигалем”, – вважає експерт.

Джерела у “Слузі народу” не виключають, що ближче до місцевих виборів, коли з’явиться необхідність підвищити рейтинг партії президента і самого Зеленського, Кабмін відправлять у відставку і сформують новий “уряд надії”.